Myšlenková mapa

Myšlenkové mapy: Tvůj super pomocník v rozhodování!

Určitě znáš ten pocit, kdy máš v hlavě spoustu nápadů a nevíš, jak si je všechny uspořádat. Co kdybych ti řekl, že existuje něco, co ti s tím může pomoct? Znáš myšlenkové mapy? Pokud ne, tak se připrav, protože ti představím tvého nového kamaráda v rozhodování!

Co je to myšlenková mapa? Myšlenková mapa je jako pavouček, kde uprostřed je hlavní myšlenka a z ní vycházejí různé větvičky s dalšími nápady. Je to skvělý způsob, jak si uspořádat myšlenky a rychle se rozhodnout.

Proč bys měl/a používat myšlenkové mapy?

  1. Zábava: Kdo říká, že plánování musí být nudné? S myšlenkovými mapami to bude zábava!

  2. Přehlednost: Všechny tvé nápady na jednom místě. Už žádné ztracené poznámky!

  3. Rychlé rozhodování: Když vidíš všechny možnosti před sebou, je snazší se rozhodnout.

Jak na to? Příklad s víkendovým výletem: Představ si, že chceš s kamarády vyrazit na víkendový výlet. Máš spoustu nápadů: kemp, chatka, stanování... Jak se rozhodnout?

  1. Střed mapy: Napiš "Víkendový výlet".

  2. Větve: K tomu přidej větve jako "Místa", "Aktivity", "Jídlo" a "Vybavení".

  3. Možnosti: K "Místům" můžeš přidat "kemp", "chatka" nebo "stanování".

  4. Hodnocení: U každé možnosti si zapiš, co tě na tom láká a co tě odrazuje. U "kempu" třeba "blízko k vodě" (plus) a "může být plno" (mínus).

  5. Rozhodnutí: Podívej se na svou mapu a vyber tu nejlepší možnost podle toho, co je pro tebe důležité.

A co dál? Jakmile máš rozhodnuto, můžeš se pustit do dalšího plánování. Co si vezmeš s sebou? Kdo co přinese? Jak se tam dostanete?

Závěrem: Myšlenková mapa je skvělý pomocník, který ti pomůže nejen s rozhodováním, ale také s tím, abys nic nezapomněl/a. Tak co na to? Vyzkoušíš to při plánování svého dalšího dobrodružství?