Denní rutina

Denní rutina je soubor činností, návyků a rozhodnutí, které děláme pravidelně každý den, téměř automaticky.

Je to něco jako náš osobní plán na den, který nám pomáhá zvládnout všechno, co potřebujeme udělat, aniž bychom nad tím museli příliš přemýšlet.

Teď, když víme, co to denní rutina je, pojďme se podívat, proč je tak důležitá a jak nám může pomoci v rozhodování.

Proč je denní rutina důležitá? Představte si, že každý den musíte rozhodnout o všem od začátku. Co si obléknete, co budete jíst, kdy půjdete spát... To by bylo dost vyčerpávající, že? Denní rutina nám pomáhá ušetřit energii a čas, protože některá rozhodnutí děláme automaticky.

Jak často se rozhodujeme během dne? Chcete vědět, kolikrát se během dne rozhodujete? Vyzkoušejte si to! Vezměte si papír a nakreslete časovou osu od 6 do 22 hodin. Pak si během dne zaznamenávejte všechna rozhodnutí, která uděláte. Večer se podívejte, kolikrát jste se museli rozhodnout a o čem vlastně.

Co nám to říká o našem rozhodování? Když se podíváte na svůj papír, možná zjistíte, že některá rozhodnutí byla snadná a jiná těžší. Některá byla důležitá a jiná méně. A to je v pořádku! Důležité je uvědomit si, jak se rozhodujeme a co nám v tom může pomoci.

Inspirace od slavných Víte, co mají společného Steve Jobs a Mark Zuckerberg? Oba měli svou denní rutinu. Steve Jobs nosil každý den stejný černý rolák a Mark Zuckerberg mikinu s kapucí. Proč? Protože se tak nemuseli rozhodovat, co si obléknou, a mohli se soustředit na důležitější věci.

Závěrem Denní rutina nám může hodně pomoci v rozhodování. Když máme jasno v tom, co děláme každý den, můžeme se lépe soustředit na důležitější věci. A co vy? Máte svou denní rutinu? Jak vám pomáhá v rozhodování? Myslete na to, ať už jste kdekoli!